Затверджено Державний стандарт нової послуги – соціальна адаптація ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей
В Україні затверджено Державний стандарт нової соціальної послуги – соціальна адаптація ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей!
З метою забезпечення надання соціальних послуг ветеранам війни та членам їх сімей в Україні Наказом № 175-Н від 11.04.2024 Міністерства соціальної політики України затверджено Державний стандарт соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей https://ips.ligazakon.net/document/RE42173?an=1
Соціальна адаптація ветеранів війни – це процес допомоги військовослужбовцям, які повернулися до цивільного життя, у відновленні психологічного та соціального благополуччя, налагодженні зв'язків з родиною та суспільством, а також у професійній реабілітації.
Вона включає відновлення фізичного та ментального здоров'я, зміцнення родинних зв'язків, соціальну інтеграцію.
Соціальна адаптація складається із двох етапів:
1. Відновлення у рекреаційному закладі:
Ветерани та їхні родини проходять тижневу програму на базі спеціального закладу, де отримують психологічну підтримку, беруть участь у групових та індивідуальних заходах, спрямованих на відновлення психічного та фізичного здоров'я, а також на налагодження сімейних стосунків.
2. Індивідуальний соціальний супровід:
Після перебування у рекреаційному закладі ветерани отримують індивідуальну підтримку та допомогу у вирішенні поточних питань, пов'язаних з адаптацією до цивільного життя.
Для отримання соціальної послуги за рахунок бюджетних коштів, коштів, отриманих з інших джерел, не заборонених законодавством, отримувач соціальної послуги звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) з письмовою заявою.
ВАЖЛИВО! Мешканці Старомлинівської СТГ у зв’язку з окупацією території громади та призупиненням роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Старомлинівської сільської ради» заяву подають за місцем проживання особи/сім'ї незалежно від її задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Заява може прийматися центром надання адміністративних послуг за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) (за місцем звернення під час дії на території України або адміністративно-територіальної одиниці надзвичайного або воєнного стану).
Заява в електронній формі подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг ("Портал Дія"), електронну систему чи іншу інтегровану з ними інформаційну систему.